Arabalı'da tüm ödeme süreçlerinde kredi kartı kullanılmaktadır. Kredi kartı artık günümüzde internetten alışveriş yapabilmenin en hızlı, güvenilir ve kolay yolu olarak kabul görmekte ve e-ticaret platformları için de süreç yönetimini kolaylaştıran bir ödeme aracı olarak kullanılmaktadır.

Biz Arabalı'yı geleneksel kiralama şirketlerinin nakit ödeme, çekle ödeme, senet imzalatma vb. tarih öncesinde kalmış uygulamaların dışında tutuyoruz. Araç kiralama sektöründe kurumsallaşmış tüm şirketler gibi biz de kredi kartı zorunluluğu ile hem araç sahiplerimize ekstra bir güvence sunuyoruz ve ödemeleri garanti altına alıyoruz, hem de kiracılarımızın ödeme süreçlerini ve para iade vb. süreçlerini kolaylaştırıyoruz.

Kredi kartı ile ödeme hem araç sahiplerimiz için ekstra bir güvenlik önlemi sunuyor hem de provizyon alma işlemi sayesinde kiracılarımızı senet imzalama zorunluluğundan kurtarıyor.

Bütün bunların dışında ayrıca 09.06.2017 tarih ve 30091 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 480 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile 4.1 maddenin sonuna eklenen "... araç kiralama faaliyeti ile uğraşanların vermiş oldukları motorlu kara taşıtı kiralama hizmetlerine ilişkin tahsilat ve ödemelerin, aracı finansal kurumlar tarafından düzenlenen belgeler ile tevsik edilmesi zorunludur." maddesiyle nakit kiralama işlemi yasaklanmış sadece kredi kartı ile işlem yapılması zorunluluğu getirilmiştir.

Bu sebeple nakit ödeme maalesef mümkün değil ve siz müşterilerimize de güvenliğiniz için nakit ödeme, çek-senet vb. işlemlerle kiralama yapan merdiven altı kiralama şirketlerinden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz ve bu firmalar yasalara uygun işlem yapmadıklarından sizi de riske sokmaktalar.

Ayrıca kredi kartınızdaki soyadınız ile kimliğinizdeki soyadınızın da aynı olması gerektiğini unutmayın, niye mi? Burada anlatıyoruz

Aradığınız yanıtı buldunuz mu?